pregnantViacero budúcich mamičiek prejavilo záujem stretnúť sa s niekým, kto by im dal úprimné rady a povzbudenia do dôležitých situácií v ich živote, ktoré mali pred sebou – a to pôrod a starostlivosť o novorodenca.

Prvé stretnutie, ktoré sa konalo 18.6.2015 v sále pod kostolom na Miletičovej, bolo predpôrodnou prípravou. Viedla ho skúsená dula Andrea Kožíková, ktorá má praktické skúsenosti zo sprevádzania pri pôrodoch a tiež z rôznych pôrodníc. Mamičky spolu s partnermi sa dozvedeli základné informácie o pôrode, o možnosti výberu pôrodnice, o prítomnosti a úlohe partnera, o rozdieloch medzi prirodzeným pôrodom a cisárskym a iné užitočné rady.

Ďalšie stretnutie sa konalo o týždeň 25.6.2015. Toto stretnutie bolo zamerané na dojčenie. Viedla ho Miriam Gajdošová, poradkyňa pri dojčení. Prítomným mamičkám vysvetlila veľký význam dojčenia a prežívania blízkosti matky (prípadne inej milujúcej osoby) pre novorodencov. Mamičky dostali aj názorné ukážky ako držať dieťatko, prípadne ako ho nosiť pri sebe aj počas drobných prác v domácnosti.

Zorganizovali sme prednášky pre budúce mamičky i oteckov