Prvá Konferencia kresťanských koučov sa konala v piatok a sobotu v Trenčíne. V priestoroch piaristického kláštora sa stretlo viac ako tridsať kresťanských koučov z celého Slovenska. Podujatie zorganizovalo Centrum pre rodinu v Trenčíne a poradenské centrum Family Garden z Bratislavy.

Konferencia kresťanských koučov v Trenčíne, foto: Katarína Bagínová
Konferencia kresťanských koučov v Trenčíne, foto: Katarína Baginová

„Kresťanský kouč sa pozerá na klienta v prvom rade ako na Božie dieťa,“ povedal na úvod Konferencie Marián Kubeš, profesionálny kouč, ktorého zásluhou sa koučing začal rozvíjať aj v kresťanskom prostredí na Slovensku.

Nosnou témou konferencie bolo koučovanie manželských párov v kríze a nové techniky pri koučovaní ľudí prechádzajúcich životnou krízou.

Do programu patrili diskusie, vzájomné koučovanie a modelové situácie. Praktické zručnosti si kouči vyskúšali aj v menších skupinách.

Hosťom prvej časti konferencie bola koučka a poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky za OĽaNO Veronika Remišová. „Koučing je nástrojom, ktorý otvára nové možnosti a poukazuje na pozitívne uplatňovanie darov človeka,“ uviedla počas svojej inšpiratívnej prednášky a svedectva poslankyňa.

Hlavnými lektormi konferencie boli Marián Kubeš a jeho manželka Margita Kubešová, salezián don Marián Valábek a koordinátorka centra pre rodiny Family Garden Katarína Baginová.

Zatiaľ jedinou platformou, kde sa kresťanský koučing u nás rozvíja, je Family Garden Bratislava. Na Slovensku je v súčasnosti vyše šesťdesiat kresťanských koučov, ktorých vyškolilo práve toto poradenské centrum.

Autor: účastník konferencie, predstavený augustiniánov, teológ a spisovateľ Juraj Pigula

V piaristickom kláštore v Trenčíne sa zišlo viac než 30 kresťanských koučov