Mgr. Katarína Baginová

Na začiatku bola len obyčajná ponuka absolvovať koučovací rozhovor. Netušila som vtedy, čo bude tento hlboký zážitok znamenať pre moju ďalšiu osobnú či profesijnú životnú cestu.

Vďaka objavu umenia dávať správne otázky namiesto správnych odpovedí, v čom sa snažím neustále zdokonaľovať, je práca, ktorú teraz robím tým, čo mi dáva zmysel a kvôli čomu ju mám úprimne rada.
Sila otázky je fascinujúca. Účinok správneho počúvania ešte viac. V rozhovoroch s klientmi sa snažím počúvať pozorne, bez hodnotenia či posudzovania. Otázky kladiem iba na základe počutého, nepodsúvam vlastné riešenia, skúsenosti. Ale najmä – bezpodmienečne verím v zdroje človeka sediaceho predo mnou pri nájdení jeho vlastných riešení. Preto sa každý jeden koučovací rozhovor snažím viesť tak, aby klient pocítil prijatie a bezpečie, kedy môže v pokoji pouvažovať o sebe samom, o svojich rozhodnutiach, ambíciách, či vzťahoch inak, novým spôsobom. A ja sa iba snažím byť pri ňom a neradiť. Iba sprevádzať. Hlavne sa vždy snažím “”uhnúť”” Duchu Svätému pri hľadaní vlastných odpovedí človeka, s ktorým sa práve rozprávam.
Som takmer tridsať rokov vydatá, matkou troch dospelých detí, jedného teenagera a babičkou malého vnúčika:)

 

Podmienky za akých ponúkam koučing:

Ak máte záujem o koučovacie stretnutie, neváhajte ma kontaktovať.

priemerná dĺžka koučovacieho stretnutia – 60 až 90 minút
najčastejší priemerný počet koučovacích stretnutí – 1 až 2 krát mesačne
cena koučovacieho rozhovoru – dohodou
forma realizácie rozhovoru – osobne, alebo prostredníctvom Skypu

 

Referencie:

„Už takmer 3 roky máme krízu v manželstve, z ktorej sa nám zatiaľ nepodarilo dostať a cítila som sa veľmi bezradná a celkovo vyčerpaná. Na prvé stretnutie s pani Baginovou som teda šla dosť stiesnená, nevedela som si vôbec predstaviť, ako taký rozhovor bude prebiehať. Zo začiatku som len rozprávala o svojich pocitoch a nevedela, čo sa z toho všetkého „vykľuje“. V momente, keď sa ma na konci spýtala, ktorý okamih nášho rozhovoru považujem za kľúčový, mi zrazu akoby svitlo, čo potrebujem konkrétne urobiť, aby som sa posunula v mojej situácii ďalej. A to mi vlialo do srdca novú silu a nádej. Tak neskutočný pokoj a veľkú úľavu som cítila veľmi intenzívne ešte aj ďalšie dva dni. Takže veľká vďaka za vašu pomoc. Všetkým, čo o takomto rozhovore iba uvažujú, ho môžem zo srdca odporučiť. Klobúk dole pred vašou prácou.“
klientka Natália

„Nepoznáme sa veľmi dlhý čas, ale čo do intenzity mám s touto osobou už čo-to „nažité“. Mám na mysli spoluprácu, ale hlavne koučovacie rozhovory. Preto keď sa spomenie toto meno, vygeneruje mi moja skúsenosť veľmi silné obrazy: dynamická žena, priamočiara a skúsená, pri ktorej má klient na prvú pocit, že sa ujme „jeho záležitosti“ kompetentne a poctivo, urobí pre neho maximum a ešte o kúsok viac ako dúfal. Rozhovory s ňou prinášajú sviežosť a pocit, že človek môže byť sám sebou, pretože vytára atmosféru dôvery a istoty, že aj keď sa pustím do naozaj tmavých zákutí života, urobí všetko preto, aby to klient ustál a nezlomil sa zakopnutím o silné skutočnosti, ale sa zorientoval a našiel svoje riešenie a sebauvedomenie. Čo sa týka kompetencií, v jej osobnosti kouča som dosiaľ našla naozaj všetok „sortiment“ profesionality aj situačnej intuície, ústretovosti aj pevných línií sprevádzania.“
Mgr. Eva Rušínová, sestra saleziánka (FMA)


Kontakt

Tel: +421 903 821 321

Email: baginovarkk@gmail.com

Mgr. Baginová Katarína, PCC (ICF)