Počas prvej marcovej soboty sa 18 mladých ľudí, párov aj jednotlivcov z rôznych miest Slovenska, zúčastnilo workshopu pre zaľúbených. Workshop pripravili a online formou viedli manželia Katarína a Kamil Baginovci. Venovali sa témam komunikácie, spoznávaniu rozdielov medzi mužom a ženou, hľadaniu spoločných priorít, ale aj zvládaniu emócií a riešeniu konfliktov. Potvrdzuje sa, že mladí ľudia v počiatkoch budovania partnerských vzťahov hľadajú odpovede na viaceré otázky týkajúce sa ich budúceho manželského spolužitia, posilnenia ich sebadôvery či prekonania obáv z prevzatia zodpovednosti za ich spoločný život. Family Garden je pripravené pokračovať v týchto témach a ponúkať pre mladých ľudí v tomto ich dôležitom období rôzne tematické workshopy a kurzy. 

Zo spätných väzieb účastníkov:

„Ďakujeme za takúto iniciatívu aj “len” pre nás – chodiacich spolu. Myslím si, že takéto workshopy nám tu doteraz veľmi chýbali.”

„Veľmi som ocenil, že workshop bol zameraný na zaľúbených a nie na snúbencov/manželov. Vzdelávania čisto pre zaľúbených (ktorí ešte nie sú vo vzťahu tak ďaleko)  je žalostne málo.”

„Workshop bol veľmi poučný, zábavný a najmä praktický. Čakal som, že veľa vecí už budem vedieť, ale opak bol pravdou – veľa vecí mi doslova vyrazilo dych. Katka a Kamil boli veľmi podarení a zohratí.”

„Kurz bol veľmi príjemný, keďže ho robíte spolu ako manželia, čiže aj pre tú atmosféru sa oplatí byť na ňom. :-)”

„Je to základ pre (nielen) partnerské vzťahy, ale aj pre nezadaných.”

Workshop pre zaľúbených
Tagy: