Po dlhých mesiacoch príprav sme v sobotu 3. októbra 2020 zrealizovali prvý zo série worshopov pre manželov pod názvom Máme sa radi, tak prečo si nerozumieme?“ Autorsky a lektorsky ho pripravili manželia Katarína a Kamil Baginovci. Program bol zameraný na zlepšenie komunikácie, vzájomného porozumenia, na riešenie konfliktov a na sebapoznanie. Jedenásť zúčastnených párov, ktoré spolu žijú v manželstvách od 1 mesiaca (náš workshop dostali ako svadobný dar 💝) až po 29 rokov, si vypočuli a vyskúšali rôzne techniky rešpektujúcej komunikácie, dávania a prijímania kritiky či lepšieho spoznania jeden druhého. V zmysle našich workshopových 5P (Prídem, Počujem, Porozumiem, Precvičím, Používam) sme spoločne prežili mimoriadne zaujímavý deň. Veríme, že najmä to posledné P (Používam) využijú účastníci vo svojom každodennom manželskom živote čo najviac. Už teraz sa tešíme na druhé pokračovanie so zameraním na rozdielnosti medzi mužom a ženou – viac nájdete TU.

Zo spätných väzieb účastníkov:

„Nakoplo nás to, aby sme na sebe zapracovali a najmä častejšie komunikovali. Ďakujem vám za to, že sa venujete práve tejto téme, je veľmi dôležitá a zúfalo potrebná.

„Vnímam, že čas, ktorý sme strávili na workshope, nám dodal nádej a iskru do manželstva.

„Mám nádej, že sa naša vzájomná komunikácia zlepší a obohatí aj o nové techniky, ktoré som sa dnes dozvedela.

„Som nadšená z toho, čo ste pripravili. Túžila som po niečom takom krátkom, jednodňovom a poučnom, ako bol tento workshop. Teraz je čas učiť sa doma a cvičiť sa v komunikácii.

„Vždy je možné zlepšovať sa, pracovať na vzťahu, komunikácii a sebauvedomení. Stačí chcieť.

„Opäť mám chuť komunikovať aj to ťažké, aj to, čo je zraňujúce a predtým to nešlo.

„Ďakujeme za skvele strávený deň. Radi sa zúčastníme ďalších kurzov zo série.

Ďalšie spätné väzby od manželov – účastníkov kurzu nájdete v tomto Videospote

Prvý workshop pre manželov