Dobrý večer, prišli sme na párty, zazneli z reproduktora vchodového zvončeka nášho centra hlasy mladých ľudí zo saleziánskeho strediska na Trnávke. Prečo na párty? Tak sa totiž volá nová séria workshopov pre mladých 18+, ktorú sme spustili práve v pondelok 7. marca večer. Dvojhodinové workshopy sú zamerané na rôzne témy týkajúce sa lepších zručností v komunikácii mladých ľudí v stretkách, oratkách, tímoch, medzi dievčatami a chlapcami, ale aj v čase randenia. Najdôležitejšie je, aby im tento prežitý čas pomohol k budovaniu lepších vzťahov a radosti zo života. PÁRty je workshop určený párom i jednotlivcom, čo sme sa snažili vyjadriť aj v názve podujatia (budeme radi, keď prídete buď ako PÁR, ale čakáme ťa, aj keď prídeš TY sám/sama). 

Na prvom zo série workshopov to bolo predovšetkým o komunikácii, lepšom počúvaní, kladení otázok, väčšom úsilí porozumieť si. Témy budúcich workshopov si mladí účastníci vyberali hlasovaním. Čo u nich vyhralo? Dáme vám vedieť už čoskoro.

A čo priniesol workshop jeho účastníkom? Ponúkame zopár z ich reflexií na otázku, čo si z PÁRty odnášajú:

“Uvedomenie si, koľkokrát vývoj konverzácie ovplyvňuje to, že predpokladáme a snažíme sa predpovedať čo ten druhý chce počuť alebo si o nás myslí.”

“Príklady z bežného života a rady do bežného života.”

“Cenné informácie, aspekty vnímania človeka, základne/kľúčové veci pri komunikácii. Ako zlepšiť svoju komunikáciu v bežnom živote, nevychrliť všetko zo seba a nechať priestor aj druhému -:)”

PÁRty – worskhopy pre mladých
Tagy: