Sú miesta, na ktoré sa radi vraciame. Jedným z takých je aj Dom Mamy Margity na Drienici pri Prešove. Nielen preto, že aj my sídlime v budove, ktorá nesie meno rovnakej patrónky – Mamy Margity, ale tiež pre srdečné a rodinné prostredie, ktoré ponúka. Tak tomu bola aj počas druhého októbrového víkendu, keď sa tu konal ďalší kurz ASAP.

21 účastníkov – prevažne z radov saleziánov spolupracovníkov – vytvorilo úžasné spoločenstvo. Nemenej dôležitá bola aj prítomnosť dvoch saleziánov – dona Janka Jakubova, spolulekora a dona Ondreja Pučeka, účastníka kurzu. Ich duchovná služba a slová povzbudenia, ako aj neustála možnosť stretnutia sa s Pánom v kaplnke domu prispelo k plnohodnotnému prežitiu celého víkendu. Tentoraz vám prostredníctvom zopár fotiek ponúkame možnosť nahliadnuť aj do atmosféry bezprostrednej prípravy takéhoto kurzu.

Nech sa páči, ponúkame vám aj výber zo spätných väzieb od absolventov kurzu:

„Čo najcennejšie si odnášam? Vedomie, že ak sa mi niekto zdôverí, vstupujem na jeho posvätnú zem a mám si “vyzuť sandále”, a teda, že svojimi slovami môžem aj ublížiť, ako aj pomôcť.

Kamila Balčáková

Ďakujem, že sa vytvoril takýto kurz zameraný na sprevádzanie, pretože je to konkrétny krok služby laikov pre dnešnú Cirkev. Každý človek potrebuje zažívať bezpodmienečné prijatie, podporu a lásku.“

Anika Husovská

„Kurz bol prezentovaný profesionálmi, pevne postavený na skúsenostiach a teórii. Vhodne vybraté, vystavané a vhodne použité dynamiky. Je úžasné, že takýto kurz je tiež na kresťanskej pôde.

Marek a Táňa Stancl

„Kurz by som odporučila kvôli tomu, aby aj druhí spoznali, že môžu pomôcť vo vzťahu sebe aj iným.“

Agáta Berková

Prečo by som kurz odporučila iným? Lebo sa dozvedia mnoho užitočných informácií. Pomôžu sebe, rodine a ľuďom okolo seba, ak majú túžbu pomáhať.“

Anka Hyková

Ďalší absolventi ASAPu na východe
Tagy: