Loading Akcie

10. októbra 2016 19:00 - 21:00

Hostia: Manželia Ladislav a Mária Baránekovci

 

Som iný ako moja manželka, čo s tým – rozdiely vo vzťahu

Miesto

Farnosť Márie Pomocnice kresťanov (sála pod kostolom)
Miletičova 7
Bratislava, 821 08 Slovenská republika
+ Google Map
Webstránka:
http://mileticka.sk/farnost/

Organizátor

We noticed:Som iný ako moja manželka, čo s tým – rozdiely vo vzťahu

 • 20. januára 2018 o 17:24

  “Dívaj sa za to, čo vidíš.” Touto radou začali rozprávanie o svojich skúsenostiach manželia Mária a Ladislav Baránkovci. Svoje osobné svedectvo na tému “Rozdiely vo vzťahu” nám do FAMILY GARDEN prišli porozprávať v pondelok 10.10. 2016. Tu je niekoľko ďalších rád a myšlienok z podnetného večera:

  Všetko rob v súlade s tým, aby si sa dostal do neba.

  Poznáme 5 komunikačných rovín:

  1. Klišé rozhovory

  2. Rozhovory o ľuďoch, oznámenia

  3. Vyjadrovanie svojich názorov, hodnotení

  ——————————————————–

  4. Vyjadrovanie pocitov

  5. Stretnutie sŕdc

   

  Väčšinou komunikujeme len v prvých troch rovinách. No našou snahou musí byť, dostať sa aj do rovín 4 a 5.

  V prvých rokoch sme bojovali so skúsenosťami, ktoré sme si priniesli z vlastných rodín, pripustili manželia. Prevyšovala snaha prerobiť toho druhého na svoj obraz:

   

  · v pocitoch

  · v potrebách

  · v komunikácii

  · v sexualite

  · v pozornostiach

  · v hodnotovom rebríčku

  – – – – –

  “Brali sme sa mladí, mali sme 19 a 20 rokov. Odchádzal som na vojenskú službu ako zamilovaný chlap, po návrate som už bol otec. Prišiel som s víziami a zvykmi z mojej rodiny a myslel som si, že v tej našej to bolo správne.” Ladislav

  „To, čo sa nám predtým páčilo, postupne začalo v manželstve prekážať. Nevedela som, čo mám robiť, nieto ešte povedať jemu, čo má robiť on. Začalo nás to oddeľovať. V Lackovej rodine sa rozprávali o všetkom, u nás sa nerozprávalo o ničom. A v tomto sme do seba narážali. No žili sme v láske najlepšie, ako sme vedeli.“ Mária

  “Majkina ženská intuícia zachránila nášmu najmladšiemu synovi život, keď sa jej jeho stav nezdal byť v poriadku ani po viacerých vyšetreniach. Mohol som jej povedať, že veď lekári sú múdrejší ako ty. Našťastie sa to nestalo. Keby sme si nedôverovali, náš syn by tu nebol. “ Ladislav

  „Držím toho uhundraného sarkastického Baránka na reťazi kdesi vnútri. Keby som ho pustil, ublížil by nám dvom i celej rodine.“ Ladislav

  Prežili sme si chvíle dobré i zlé, nešťastie i smrť. Keby sme náš vzťah intenzívne nebudovali, tak v týchto situáciách neobstojíme.

  Štatistiky hovoria, že najčastejšími príčinami rozvodov sú rozdielnosť pováh, názorov a záujmov. My si myslíme, že za tým je hriech. To diabol nás nabáda k tomu, aby sme boli hašteriví, nevrlí, čí nepríjemní.

  Nie je to fascinujúce, že ten život, ktorý žijeme, je už dávno zapísaný v Biblii?

  Blízki nám veľa toho zazlievali: Prečo náuky pre mladých, prečo stretnutia snúbencov? Veď my sme to nemali a existujeme… Ale ako existujú? Aký príklad dávajú? Aké svetlo šíria mladým? Treba zabojovať o sviatostné manželstvo.

  My nechceme meniť druhých, my chceme meniť seba. Začali sme používať vetu: Spýtam sa manžela/manželky. A okolie začalo vnímať, že žijeme vo sviatostnom manželstve.

Nie je možné pridávať komentáre.