Loading Akcie

14. marca 2016 19:00 - 21:00

Hostia: Ing. Peter Mojto a Mgr. Monika Mojtová

 

Sexualita – zodpovedne k sebe, zodpovedne k deťom

Miesto

Farnosť Márie Pomocnice kresťanov (sála pod kostolom)
Miletičova 7
Bratislava, 821 08 Slovenská republika
+ Google Map
Webstránka:
http://mileticka.sk/farnost/

Organizátor

We noticed:Sexualita – zodpovedne k sebe, zodpovedne k deťom

 • 18. januára 2018 o 17:04
  Pondelok 14. marca patril prednáško-svedectvu manželov Moniky a Petra Mojtovcov. Vychovávajú spolu štyri deti, najmladšie dievčatko je adoptované. Od detstva sa ich snažia nenásilne, ale pravdivo oboznamovať so všetkými oblasťami života, aj sexualitou. Riadia sa pri tom heslom „Poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí.“
  Primerane veku detí odpovedajú na ich zvedavé otázky alebo ak tie neprichádzajú, sami im postupne vysvetľujú, čo si myslia, že by mali vedieť. „Keď sa mladší syn pýtal, čo je to porno, nechodil som okolo horúcej kaše,“ zdôveril sa Peter Mojto. „Máme zásadu – hovoriť deťom vždy a za každých okolností pravdu,“ vysvetlil.
  „Je dobré, ak sa deti pýtajú samé. Ak to tak nie je, my, rodičia, musíme ustrážiť ten správny čas, aby nás nepredbehla televízia, spolužiaci v škole či časopisy,“ radili rodičom manželia Mojtovci.
  V istom veku potrebujú chlapci viac mužský vzor a dcéry zasa ženský. „Otec sa musí k synovi približovať a matka zasa vzďaľovať, aby sa stal z neho muž,“ vysvetlila Monika Mojtová.
  Zároveň upozorňovali, že deti robia to, čo vidia robiť svojich rodičov. Ak dospelí konajú inak, ako sa kážu správať svojim potomkom, deti im nebudú dôverovať a nasledovať ich rady. Preto je dôležité budovať aj svoj vzájomný vzťah a mať správny rebríček hodnôt. Mojtovci ich predstavili v tomto poradí: Boh, manžel, deti, blížni, práca, zdravie, záľuby.
  Po celý čas zdôrazňovali potrebu rozhovorov, nie však povrchných: „Aby sme sa od bežnej komunikácie dostali k zdieľaniu sŕdc, potrebujeme si na to rezervovať čas.“ Mojtovci majú pre seba vyhradené sobotné rána, keď deti ešte spia a oni sa môžu v pokoji pozhovárať pri dobrých raňajkách. Možno vás inšpirujú
  Pozývame vás aj na najbližšiu odbornú prednášku “Ideové pozadie gender ideológie”, ktorá sa uskutoční 21. 3. 2016. Prednášať bude ThDr. Ing. Vladimír Thurzo, PhD.

Nie je možné pridávať komentáre.