Loading Akcie

10. marca 2014 19:00 - 21:00

Hostia:Ing. Juraj Červeň, PhD. a Ing. Jozefa Červeňová, PhD.

O čom je kresťanské manželstvo a jeho priority

Miesto

Farnosť Márie Pomocnice kresťanov (sála pod kostolom)
Miletičova 7
Bratislava, 821 08 Slovenská republika
+ Google Map
Webstránka:
http://mileticka.sk/farnost/

Organizátor

We noticed:O čom je kresťanské manželstvo a jeho priority

 • 9. januára 2018 o 21:57

  V pondelok 10. 3. 2014 do FAMILY GARDEN zavítali manželia Červeňovci, aby sa s nami podelili o svoje svedectvo na tému: O čom je kresťanské manželstvo a jeho priority.

  Odzneli tam napr. tieto hlboké myšlienky:

  • Kríza ako taká nie je problém, kríza je krízou, keď je neriešená.
  • V manželstve nejde iba o to, aby sme zažívali pocit šťastia a radosti. Láska je o rozhodnutí, že chceme spolu prežívať dobré aj zlé chvíle. Že si chceme navzájom odovzdávať pocity a spoznávať, čo vo vnútri prežívame. Musíme sa usilovať viac sa rozprávať.
  • Cieľom manželstva je zjednotenie vo všetkom až do hĺbky duše. Celý život bojujeme o jednotu s Bohom i o jednotu v manželstve. Nemáme bojovať jeden proti druhému, ale spojení bok po boku ísť proti nepriateľovi, ktorý už v Rajskej záhrade poštval Adama a Evu proti sebe i proti Bohu.
  • Deti nevychovávame pre seba, ale aby sa z nich raz stal dobrý manžel / stala dobrá manželka.
  • Nesmieme poľaviť v úsilí o jednotu.
  • Žena potrebuje, aby jej muž prejavoval lásku a muž potrebuje, aby mu žena prejavovala úctu.
  • Manželia by nemali mať medzi sebou 13. komnatu. Úprimnosť a otvorenosť je pre oboch maximálne dôležitá.
  • Mysleli sme si, že sme rovnakí, že si tak rozumiememe, že nám kríza nikdy nehrozí. No po desiatich rokoch sme sa dostali do krízy. Prišlo to pomaličky. V čase, keď som ja riešila ihriskové problémy – kto koho udrel po hlave lopatkou… Začalo mi zrazu na manželovi veľmi veľa vecí vadiť a liezť na nervy. Bola som nespokojná. Nevedela som tú situáciu zvládnuť. Jeho slabosti som zveličovala a svoje nepovažovala za dôležité. Povedala som mu, že ďalej nevládzem, nič necítim, neľúbim ho… Bola som zničená. Snažili sme sa žiť pekne, ale zrazu sa to vytratilo. A nevedeli sme, ako ďalej.
  • Jeden deň sme sa jeden druhému navzájom otvorili. Povedali sme si všetko. Museli sme si všetko vyrozprávať, všetko vysvetliť, odzačiatku premýšľať o vzťahu, láske, manželstve…
  • Ak sa pôjdeme jeden druhému zveriť s niečim, čo sme dlho tajili, odkladali a aby prišlo k pochopeniu, zjednoteniu manželov, treba ísť na kolená, do kaplnky a poprosiť najskôr o múdrosť.

  (Toto bola odpoveď Červeňovcov na otázku, ktorá zaznela po prednáške vrámci diskusie: Ako začať, ak by sa rozhodol niekto práve dnes večer po tejto prednáške prísť domov a zveriť sa s tajomstvom, ktoré ho dlho trápi?)

Nie je možné pridávať komentáre.