Loading Akcie

12. októbra 2015 19:00 - 21:00

Hostia: Ing. Marián Banasiewicz a Mgr. Mária Banasiewiczová

 

Dobrodružstvo s osvojenými deťmi

Miesto

Farnosť Márie Pomocnice kresťanov (sála pod kostolom)
Miletičova 7
Bratislava, 821 08 Slovenská republika
+ Google Map
Webstránka:
http://mileticka.sk/farnost/

Organizátor

We noticed:Dobrodružstvo s osvojenými deťmi

 • 16. januára 2018 o 21:26

  Rozhodnutie osvojiť si dieťa z detského domova vyžaduje veľa odvahy. Manželia Marian a Mária Banasiewicovci majú okrem svojej vlastnej dcérky osvojených detí dokonca až šesť. Ako prijali svoje poslanie a každý deň zvládajú rozličné výzvy nám porozprávali vo svojom svedectve v pondelok 12.10.2015. Prinášame niekoľko slov z prednášky:

  Malé dieťa prejavuje svoju potrebu plačom. Keď je jeho potreba naplnená, dieťa nadobúda pocit bezpečia. V opačnom prípade dochádza k stavu deprivácie a aj otupeniu mnohých citov, čo je prípadom mnohých detí z detského domova.

  “Modlila som sa, aby sme v našej prvej osvojenej dcére dokázali vzbudiť emocionálnu stránku, s vedomím, že keď prosíme,dostaneme.” Mária

  Ide o to, aby sme Bohu priniesli aj to málo, čo mám zo svojej osoby, svojich päť chlebov a dve ryby a On z toho mála urobí toľko, že to presahuje našu fantáziu.

  Boh každú snahu o jednotu požehná.

  Hoci nevieme, ako veci dopadnú, veríme, že ich má Boh v rukách.

  Kňaz Marián Kuffa, vďaka ktorému sme teraz manželmi nám raz povedal: „Nezáleží na tom, ako deti dopadnú, dôležitý je motív, pre ktorý ste si ich osvojili, a že ste chceli pomôcť.“ Náš Boh vie, akí sme slabí, ale dôležitý je úmysel. Naše deti si už vedie Boh.

  Keď nám raz osvojený syn utiekol z domu, všetci sme sa poučili, že nemôžeme mať všetko pod kontrolou.

  “Tri sestry, ktoré sme si osvojili ako posledné, nikto nechcel, pretože boli až tri. Aj my sme váhali, či sú naše podmienky pre ne dostatočné. Ale uvedomil som si, že ak teraz zaradíme spiatočku, možno sa im už žiadna rodina v živote nezjaví.” Marian

  Pri rozhodnutí osvojiť si deti z detského domova musia byť obaja manželia za jedno. Deti vycítia, ak sa s týmto rozhodnutím jeden z rodičov nestotožnil.

Nie je možné pridávať komentáre.