Ján Heriban v rozhovore s Cyrilom Slížom, SDB.

Redaktor Rádia Lumen Ján Heriban sa prišiel pozrieť na skúšky, ktoré nasledovali po štyroch mesiacoch výcviku kresťanského koučingu, a vznikla z toho päťminútová reportáž. Pripomíname, že ešte stále máme voľné dve miesta na ďalší, jesenný výcvik. Všetky praktické informácie nájdete tu. O tom, čo je kresťanský koučing a prečo sa na výcvik prihlásili naši účastníci,  sa dozviete aj z reportáže:

 

 

Monika Skalová, FMA, budúca provinciálka sestier saleziánok, vysvetľuje, ako využije skúsenosti z kurzu vo svojej novej úohe

Ľudia, ktorí majú problémy v práci či vo vzťahoch, môžu hľadať pomoc aj u koučov. Ich práca je špecifická tým, že v rozhovore, ktorý s klientom vedú, nedávajú priame rady. Namiesto toho pozorne počúvajú a sprevádzajú koučovaného, aby odpovede na svoje otázky našiel sám v sebe. Koučing môže mať aj kresťanský charakter. Dôkazom toho je kurz poradenského centra pre rodiny Family garden v Bratislave. Vďaka práve skončenému výcviku sú na Slovensku k dispozícii ďalší kresťanskí kouči. Viac zistil Ján Heriban.

 

Reportáž z výcviku kresťanských koučov v Rádiu Lumen
Tagy: